Voda je základním stavebním kamenem organismu

Potřebuje ji každá buňka ve vašem těle. Podle toho, jak kvalitní vodu ji dodáte, bude se vaše tělo buď opotřebovávat úsilím o odstranění škodlivin, nebo tuto energii nasměruje pro váš lepší, spokojenější a zdravější život.

Dbejte o zdraví své a svých blízkých

Díky našim filtrům budete mít jistotu, že voda z kohoutku bude vždy v té nejvyšší kvalitě.

Proč filtrovat kohoutkovou?

Komu doma teče kalná voda nebo je silně cítit chlorem, není třeba vyprávět, proč vodu filtrovat.

Naštěstí takových domácností u nás není mnoho. Voda v řadu v České republice je většinou velmi kvalitní a na první pohled nevypadá, že by s ní bylo něco v nepořádku. Jenže .....

V kohoutkové vodě jsou nečistoty.

Více jak 15 let se zabýváme umisťováním výdejníků vody napojených na vodovodní řad, jejichž součástí jsou i filtry. Ty pravidelně měníme a občas se nestačíme divit, v jakém stavu jsou. Při představě, že tohle odfiltrují naše orgány ... brrrr :-(

V kohoutkové vodě je chlor.

Do kohoutkové ve vodárnách přidávají chlor, aby ji zbavili bakterií. Mohlo by se totiž stát, že by se voda, která by někde v trubkách delší dobu stála, zkazí. Také má za úkol likvidovat bakterie, které se nějakým způsobem dostanou do řadu. Viz případ v pražských Dejvicích z května 2015, kdy onemocnělo tisíce lidí z vody z vodovodu.

Chlor vlastně dělá z živé vodu mrtvou.

Jenže je dobré takovou vodu pít?

Pokud pijeme vodu z kohoutku rovnou, aniž bychom ji nenechali několik hodin odstát a chlor z ní z větší části vyprchal, necháme jej působit v našich vnitřnostech. Plní svoji funkci a ničí bakterie. Ovšem my ty bakterie potřebujeme. Pomáhají nám při trávení. Každý z nás má v sobě miliardy bakterií. Jak to řešíme? Utrácíme za živé jogurty :-)

Je tu ještě jeden závažnější problém. Při tom, když chlor působí, tedy když likviduje bakterie, vznikají trihalometany (THM). A ty jsou vysoce karcinogenní. Způsobují rakovinu močového měchýře a tlustého střeva. Existují výzkumy, které potvrzují, že lidé, kteří dlouhodbě konzumují minimálně 2 litry kohoutkové vody denně, se vystavují až 50% riziku, že se u nich vyskytne karcinom močového měchýře.